117 yıldır faaliyet gösteren TurkishBank, Nişantaşı Valikonağı no 1 (VK1) adresinde yer alan Merkez Şubesinin yenilenen yüzünü, bu hafta içinde  gerçekleşen özel bir davet eşliğinde misafirlerine tanıttı. Banka şubelerini birer deneyim alanına dönüştürme vizyonunu benimseyen TurkishBank,  yeni konseptinde şubeyi ziyaret eden müşterilerine,  bankacılık işlemlerini, sanat eserlerinin sergilendiği bir ortamda sunuyor.

VK1 deki Merkez şubenin yenilenen yüzünün lansman gecesinde sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunan TurkishBank Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene; “Tüm dünyada müşterilerin banka şubelerini ziyaret trafiği son sürat azalıyor.Bu oranın  2022’ye kadar yüzde 36’lık bir azalma seviyesinde olacağı ,.. aynı dönemde mobil bankacılık trafiğinin ise yüzde 121’lik artış sağlayacağı tahmin ediliyor.. Şu anda dünyada ki geçerli trend‘’müşterilerin şubelerde kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri’’, bizim zaten yıllardır başarı ile müşterilerimize verdiğimiz bir duygu idi, dijitalleşen dünyada sanata da daha fazla yer açarak bu özelliğimizi pekiştirmek istedik ‘’ dedi.

TurkishBank Merkez Şubesi’nde yer alan sanat eserleri,TurkishBank Group’un kültür-sanat dünyasına kuşaktan kuşağa desteğini yansıtan, klasiklerle çağdaş sanatı bir araya getiren bir perspektiften sunuluyor. Halihazırda 12 eserin sergilendiği Merkez Şube Abidin Dino, Nejad Melih Devrim, Elvan Alpay ve Erdağ Aksel gibi sanatçıların işlerine ev sahipliği yapıyor.

Dünya bankacılığında da deneyimsel şube  trendleri konusunda Genel Müdür Mithat Arıkan ise “Dünya devleri şubelerini, üçüncü nesil kahve mekanı ya da tiyatro sahnesi gibi alanları  dahil ederek tasarlamaya başladı. Biz kurulduğumuz ilk günden bu yana ilişki bankacılığına odaklandık. Sanat bu anlayışı pekişterecek. Müşterilerimizin birAbidin Dino tablosunu incelerken; mobil bankacılık istasyonundan,  İngiltere’de okuyan çocuğuna ışık hızı ile gerçekleştireceği para transferi sonrasında, kahvesini yudumlamasını hedefledik. Merkez şubemizde başlattığımız bu deneyimi   diğer şubelerimize de yaymayı planlıyoruz” diye konuştu.

365 Gün 7/24 Kiralık Kasa Erişimi Artık Mümkün

Istanbulun en prestijli lokasyonlarından  birindeki VK1 de,sanat eserleri müşterilere kasa dairesinde dahi eşlik ediyor.Ayrıca teknoloji kullanarak tasarlanan yeni “kiralık kasa” deneyimi, müşterilere 7 gün 24 saat sakladıkları değerlere ulaşma imkanı sağlıyor.7/24 Kiralık Kasa hizmetini şimdilik Merkez şubesinde sunacak olan TurkishBank,  İstanbul’daki tüm seçkin  müşterilerine bu hizmetini ulaştırmayı hedefliyor.

Editöre Not:

Nişantaşı Valikonağı Cad.No: 1 ‘de  yer alan TurkishBank Merkez Şubesi’nde görülebilecek eserler ise şöyle:

 1. Abidin Dino – Antibes
 2. Erdağ Aksel – Güzellik Nesneleri Serisi
 3. Kaan Küley – Bürokrasinin Kırtasiyesi
 4. Selma Gürbüz – Kamiyama Aslanları
 5. Elvan Alpay – Düş Orman Serisi
 6. Emin Mete Erdoğan – Beautiful Sadness V
 7. Nasan Tur – Trust is Demanding
 8. Nejad Melih Devrim – Abstrait Vert
 9. Sercan Gündoğar–Evcil Doğa
 10. Sercan Gündoğar–Yaşayan İzler
 11. Mustafa Horasan – Alacakaranlık
 12. Mustafa Horasan –İçimdeki Şeytanı Öldürürsen Meleği de Öldürürsün

TurkishBank Hakkında

117 yıllık geçmişe sahip olan TurkishBank Group, Türkiye’deki faaliyetlerine 1982 yılında Türk Bankası Limited’in İstanbul Şubesi’ni açarak başlamıştır. 1988 yılında ikinci şubesini İzmir’de açan Türk Bankası Ltd. bir sonraki yıl Mersin ve sonrasında Ankara Şubeleri ile Türkiye’deki hizmet ağını genişletmiştir. TurkishBank Group Türkiye operasyonları, 27 Aralık 1991’de yabancı banka statüsünden çıkarak TurkishBank A.Ş. olarak ayrı bir tüzel kişilik kazanmıştır. TurkishBank’ın temel faaliyet alanı; kurumsal, ticari, bireysel ve özel bankacılıktır. İlişki bankacılığı ile kişiye özel çözümler sunan TurkishBank, bankacılık faaliyetleri yanı sıra Turkish Yatırım Menkul Değerler aracılığı ile müşterilerine “Ulusal ve Uluslararası Sermaye Piyasaları” alanlarında da hizmet vermektedir. TurkishBank; Türkiye, KKTC ve İngiltere olmak üzere 3 ülkede toplam 36 şubesi olan TurkishBank Group bünyesinde yer almaktadır.