SIKÇA SORULAN SORULAR
Facebook
Google+
https://www.turkishbank.com/sikca-sorulan-sorular
Twitter

Turkish Bank Şube ve ATM adres bilgilerine ulaşmak için lütfen tıklayınız

Yurtiçinde ve yurtdışında asıl ve ek kartlarınızla yapılan her alışveriş ve nakit çekim işlemi size binde 3 oranında Turkish Para kazandırır. 1 Turkish Para 1 TL yerine geçer. Yurtdışı harcamalarınızdan kazandığınız Turkish Para, Türk Lirası’na dönüştürülerek yurtiçinde kazanmış olduğunuz Turkish Para’ya ilave edilir. Kartınızın kaybolması veya çalınması halinde, biriktirdiğiniz Turkish Para’lar yeni kartınıza devrolacaktır.
Şirket kartı kullanıcıları Turkish Para uygulamasından faydalanamayacaklardır.

Devreden Turkish Para :
Bir önceki dönemde biriktirdiğiniz ve kullanmadığınız Turkish Para bir sonraki döneme devrolur.

Kullanılan Turkish Para :
Bir ekstre dönemi içinde kullandığınız Turkish Para, Devreden Turkish Para’ nızdan düşülür.

Turkish Para Kullanımı:
Kredi kartınızı kullanarak kazandığınız Toplam Turkish Para’ nızı faiz ve komisyon dışında kalan kredi kartı borcunuzu ödemek için kullanabilirsiniz.Birikmiş Turkish Para’ nızla işlem yapmak için 212-373-73-73 numaralı Müşteri İletişim Merkezimize Asıl Kart Hamillerimizin bizzat başvurmaları yeterli olacaktır.

Turkish Para puanlarınızın kullanım süresinin 3 yıl olduğunu hatırlatırız.

Turkish Para ile ilgili detaylı bilgiyi şubelerimizden veya (212) 373 73 73 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizden alabilirsiniz.

Size en yakın Turkish Bank Şubesine ticari sicil belgeniz, şirket bilançonuz, kimliğiniz ve ikametgah belgeniz ile birlikte ticari kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Asırlık bankacılık tecrübesi ve birebir bankacılık hizmeti ile sizlere en hızlı hizmeti vermeyi ilke edinmiş TurkishBank’ta her ihtiyacınıza uygun kredi seçenekleri bulunmaktadır.
Size en yakın Turkish Bank Şubesine son aya ait gelir belgeniz, kimliğiniz ve ikametgah belgeniz ile birlikte bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz

Turkish Bank ön ödemeli kartı NAKİTO ile gençlerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Başka hiçbir evrak sunmadan sadece kimliğiniz ile beraber en yakın Turkish Bank şubesinden NAKİTO kartı anında alabilirsiniz. Özellikle Work and Travel, Erasmus, Dil Eğitimi ve Interrail için yurtdışına seyahet eden gençler NAKİTO’nun USD, EUR ve GBP para birimli kartlarından dilediklerini tercih ederek tüm nakit çekim ve alışveriş işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedir.
Detaylı bilgi için www.turkishcards.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir asrı geçen bankacılık tecrübesi,köklü kurum, ayrıcalıklı hızlı hizmetin buluştuğu TurkishBank şubelerimizde Bireysel, Kurumsal ve Ticari alandaki her türlü bankacılık hizmeti sunulmaktadır. TurkishBank dünyasını keşfetmek için tek yapmanız gereken en yakın şubemizi ziyaret etmek.

Deneyimli ve uzman kadromuzla , Türkiye, Kıbrıs ve İngiltere’de tüm bankacılık ve finansal hizmetlerde ve yanınızdayız.

Doldur ve Harca!
Son Ödeme Tarihi Yok! Faiz Yok!
Banka Hesabı Olmadan, Anında Cebinizde!

  • Express Card, Card Extra ve Nakito; üzerinde kart sahibinin ismi yer almayan ön ödemeli banka kartlarıdır.
  • Card Extra ve Nakito; manyetik bantlı seçeneğinin yanında EMV Chip özelliğine de sahiptir.
  • EMV Chip özellikli Card Extra ve Nakito, daha güvenli ve yurt dışında daha yaygın kullanım imkanı sunar.
  • Ön ödemeli kartınızın bakiyesi şifre ile korunur. Sadece şifreyi bilen kartla işlem yapabilir. Kartınız kaybolsa bile paranız kaybolmaz.
  • Ön ödemeli kartınızın para birimini; isteğiniz doğrultusunda TL, USD, EURO ve GBP olarak belirleyebilirsiniz.
  • Ön ödemeli kartınıza dilediğiniz zaman yeniden para yükleyebilir, yüklediğiniz tutarı dünyanın her yerinde alışverişleriniz ve MasterCard Logosu taşıyan ATM’lerden nakit çekim işlemleriniz için kullanabilirsiniz.

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 17nci maddesinin, üçüncü fıkrasının (e) bendi ile beşinci fıkrasının (h) bendi değişikliği nedeniyle asgari ödeme oranları yeniden düzenlenmiştir.

Yeni yasal düzenlemeye göre; ödenmesi gereken asgari tutar, Hesap Özeti’nin son ödeme tarihinde ödenmesi zorunlu kısmı olup; müşterinin bankada bulunan kredi kartlarının toplam limiti;

  • 15.000 TL’ye kadar ise kredi kartlarının dönem borcunun %30’undan,
  • 15.001 TL’den 20.000 TL’ye kadar ise kredi kartlarının dönem borcunun %35’inden,
  • 20.001 TL ve üzeri ise kredi kartlarının dönem borcunun %40’ından ve yeni tahsis edilen kredi kartlarında kullanım başlangıcı tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar dönem borcunun %40’ından az olamaz ve bu oranlardan az olmamak üzere bankaca belirlenir.

Ayrıca, söz konusu Yönetmeliğin “İntibak” başlıklı 28/A maddesi, 17 Aralık 2010’dan sonra, bankacılık sektöründe ilk defa tahsis edilecek yeni kredi kartları hariç olmak üzere, uygulanacaktır.

17 Aralık 2010 tarihinden sonra bankacılık sektöründe ilk defa kredi kartı alan müşteriler yeni müşteri olarak değerlendirilecektir. 17 Aralık 2010 tarihinden sonra bu müşterilere tahsis edilen yeni kredi kartlarında, kartın sektörde ilk kullanım başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar asgari ödeme oranı en az %40 olarak uygulanacaktır. Ayrıca 8 Ekim 2013’ten önce tahsis edilen kredi kartlarında, bir yıllık sürenin dolması ile; 1 Ocak 2014’ten 31 Aralık 2014’e kadar, müşterinin asgari ödeme oranı, tüm kartlarının limiti toplamı 15.000 TL’ye kadar ise en az %27, 15.001- 20.000 TL arasında ise en az %32, 20.001 TL ve üzeri ise en az %40 olarak uygulanmaya başlanacaktır.

Nakit avans, Turkish Bank kredi kartınız ile CashMatik’lerimizden veya diğer banka ATM’lerinden yapılan nakit çekim işlemidir. Kullanılabilir limitiniz dahilinde Turkish Bank kredi kartınız ile ihtiyaç duyduğunuz her an nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Nakit avans faiz oranlarını öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Kredi kartı borcunuzu Şubelerimizden, internet bankacılğımızdan veya diğer bankalardan EFT ile ödeyebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı tüm alışveriş ve nakit çekim işlemlerinde kullanılan TurkishBank kredi kartlarına sahip olmak için sizi en yakın şubemize bekleriz. Üstelik kart aidatı yok!
Gerekli belgeler; Nüfus Cüzdanı Fotokopiniz, ücretli iseniz son maaş bordronuz, serbest meslek sahibi iseniz en son vergi levhanız ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi.
Kart başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda kredi kartınız adresinize kurye ile teslim edilecektir.

Bankamıza ait kullanmakta olduğunuz ShopCard, Kredi Kartı veya Ön Ödemeli Kartınızın şifresini unutmanız halinde size en yakın TurkishBank Şubesinden şifrenizi anında tekrar oluşturabilir veya (212) 3737373 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak yeni şifrenizin bankamız sistemine kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Adres değişikliklerinizi Telefon Şubesi şifreniz var ise (212) 3737373 numaralı Müşteri İletişim Merkezimize bildirerek veya size en yakın TurkishBank Şubesinden güncelleyebilirsiniz.


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class 'livehelperchat' does not have a method 'wp_footer' in /var/www/vhosts/turkishbank.com/httpdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298