TurkishCards

Ön Ödemeli Karta Nasıl Başvurabilirim?

• Ön ödemeli kart başvurularını TurkishBank Şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz.
Size en yakın TurkishBank şubesi için tıklayınız.

• Başvurularınız sadece ön talep olarak değerlendirilmektedir.
Lütfen ön talep oluşturmak için tıklayınız.

 

Ön ödemeli kart Ücret ve Komisyon bilgileri için lütfen tıklayınız.

Doldur ve Harca!
Son Ödeme Tarihi Yok! Faiz Yok!
Anında Cebinizde!

Nakito, istediğiniz zaman para yükleyebildiğiniz, Mastercard logosu olan her yerde ve internette alışveriş yapabildiğiniz, sizin ve sevdiklerinizin hayatını kolaylaştıran ön ödemeli bir karttır.

Nakito isimsiz olarak gelir ancak talep edilirse kart sahibinin ismi de yazılabilir.

Chip özelliği olan Nakito, size yurt içi ve yurt dışında daha yaygın ve güvenli kullanım imkanı sunar.

Ön ödemeli kartınızın bakiyesi şifre ile korunur. Sadece şifreyi bilen kartla işlem yapabilir. Kartınız kaybolsa bile paranız kaybolmaz.

Ön ödemeli kartınızın para birimini; isteğiniz doğrultusunda TL, USD, EURO ve GBP olarak belirleyebilirsiniz.

Ön ödemeli kartınıza dilediğiniz zaman yeniden para yükleyebilir, yüklediğiniz tutarı dünyanın her yerinde alışverişleriniz ve MasterCard Logosu taşıyan ATM’lerden nakit çekim işlemleriniz için kullanabilirsiniz.

Tüm dünyada nakit çekim yapabileceğiniz ATM listesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

TurkishBank 3D Secure Ödeme Hizmetimiz sayesinde, uygulamaya dahil “MasterCard SecureCode” logolu web sitelerinden ön ödemeli kartınız ile alışverişlerinizi daha güvenli bir ortamda gerçekleştirebilirsiniz. TurkishBank 3D Secure Ödeme Hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için şubelerimizi arayabilirsiniz.

Ön ödemeli asıl kartınıza sınırsız sayıda ek kart oluşturabilirsiniz. Böylece kartınızın size sunduğu rahatlık ve hizmetlerden; şehir dışında veya yurt dışında eğitim gören çocuğunuz, evinizde size destek olan yardımcınız veya ödüllendirmek istediğiniz çalışanlarınız da faydalanabilir.

Bankamıza ait Ön Ödemeli Kart’larınıza para yükleme yapabileceğiniz güncel yöntem ve araçlar:

 • TurkishBank Şubelerinden nakden veya hesabınızdan,
 • İnternet bankacılığınızdaki hesabınızdan,
 • Diğer bankalardaki hesaplarınızdan EFT (TL) ile,
 • PTT Şubelerinden,

para yükleyebilirsiniz.

EFT ile Para Gönderimi : Kartınıza EFT işlemini gerçekleştirirken lütfen aşağıdaki bilgileri tanımlamayı unutmayınız:

Alıcı Banka                       : TurkishBank A.Ş

Alıcı Şube                         : TurkishBank EFT Merkezi

Alıcı Ad-Soyad                 : Adınız ve Soyadınız

Alacaklı Kart Numarası : Kart Numaranız

Açıklama                           : Kart Numarası – Ad Soyad

Tutar                                  : Yükleyeceğiniz Tutar (TL)

IBAN                                  :TR13 0009 6009 9999 4000 1126 50

Yabancı para birimli kartlarda para yükleme işlemi sadece TL para birimi ile kabul edilmektedir.Tarafınızdan nakden, havale, PTT veya EFT aracılığı ile iletilen para yükleme tutarları Bankamıza ulaşmasına takiben,Ön Ödemeli Kartınızın para birimine dönüştürülerek aynı gün içinde kartınıza yüklenecektir.

Üstelik gönderdiğiniz tutar kart bakiyesine anında yansır ve dünyanın neresinde olursa olsun kart sahibine ücretsiz SMS ile bilgi verilir.

Ay sonlarında asıl ve ek kart hamillerinin elektronik posta adreslerine ön ödemeli kart ekstresi gönderilir, böylece hesabınızı bilirsiniz!

Vadesi dolan ve/veya son kullanım tarihi yaklaşan kartlar otomatik olarak yenilenmediğinden; Şubelerimize  başvurarak yeni bir kart alabilirsiniz.

Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası

ERASMUS veya Avrupa’da ve diğer ülkelerde eğitim görmek üzere vize başvurusunda bulunacak öğrencilerden talep edilen Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası TurkishBank Şubelerinde!

NAKİTO’nuzu alırken, sigortanızı da yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

50 Bin Euro teminatlı Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası Poliçenizi, yurt dışında kalacağınız her ay için aşağıda belirtilen aylık prim tutarını peşin ödeyerek Şubelerimizden kolayca yaptırabilirsiniz.

Örnek olarak, SCHENGEN vizesine başvuracak ve 6 ay süresince AB ülkelerinde bulunacak bir ERASMUS öğrencisi 6 ay için 90 Euro prim ödeyecektir.

Öğrenci Seyahat Sağlık Sigortası ERGO Sigorta üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Poliçe detayları için tıklayınız.

TEMİNAT GRUBU : Tıbbi Tedavi Giderleri Teminatı

1. Sağlanan sigorta teminatı
Sigorta teminatı aşağıda belirtilenleri kapsamaktadır:

1.1. Sigortalanmış seyahat sırasında ani şekilde meydana gelen ciddi hastalık veya kaza durumunda SİGORTACI aşağıda belirtilenlerin masraflarını varsa muafiyet ve katılım payı dışında poliçede belirtilen tutara kadar ödeyecektir:
a) Yurt dışında tıbbi tedavi;
b) Tıbbi amaçlı nakil;
c) Ölüm durumunda cenazenin yurda getirilmesi.

1.2. “Yurt dışı” terimi, Türkiye’yi ve sigortalının sürekli ikamet ettiği ülkeyi kapsamaz.
a) Tıbbi Tedavi ve Tıbbi Nakil teminatları, yurt dışı seyahatine katılacak sigortalının, yurt içinde maruz kalacağı ani bir rahatsızlık ve kaza durumuna karşı, 1.000.-€ toplam tutara kadar ödenecektir.

2. Yurt dışında tıbbi tedavi

2.1. SİGORTACI, teminat kapsamına giren bir durum nedeniyle sigortalının yurtdışında gerçekleşen ve bir hekim tarafından yapılan tedavi giderlerini poliçede belirtilen limitler dahilinde ödeyecektir.
Bu, teminat aşağıda belirtilen masrafları içermektedir:
a) Ameliyatlar dahil olmak üzere hastanede yatarak tedaviler;
b) Ayakta tedaviler;
c) İlaçlar, bandajlar;
d) Yurt dışında bir erken doğum olması durumunda (Genel Sigorta Koşulları Madde 1.’den farklı olarak), bu teminat için belirtilen toplam limiti geçmeyecek şekilde, yeni doğan çocuk için yurt dışında yapılması gereken tedavi masrafları;
e) Sigortalanmış seyahat sırasında meydana gelen bir kaza veya bir hastalık neticesinde ilk defa gerekli görülmesi durumunda, her sigortalanmış olay için toplam 250.- € toplam tutara kadar yardımcı araçlar (örn. yürümeye yardımcı araçlar, bir tekerlekli iskemlenin kiralanması).

2.2. Sigortalının hareket etmesinin mümkün olmaması nedeniyle sigortalanmış seyahatin sona ermesi itibarıyla tıbbi amaç doğrultusunda geri dönüş seyahatinin yapılması gerekirse, SİGORTACI sigortalanmış olayın meydana gelmesinden itibaren 45 günü geçmemesi koşuluyla, sigortalının hareket etmesinin mümkün olduğu tarihe kadar tıbbi tedavi masraflarını ödeyecektir.

2.3. Sigortalının SİGORTACI’nın Acil Arama Merkeziyle irtibata geçmesine yönelik telefon masrafları, her sigortalanmış olay için 25.- €’ya kadar ödenecektir.

3. Tıbbi nakil /Ülkeye geri dönme
SİGORTACI sigortalının aşağıda belirtilen masrafları poliçede belirtilen limit dahilinde ödeyecektir:

3.1. Sigortalının yurt dışındaki hastaneye tedavi amaçlı ve tatil yerindeki kaldığı yere geri dönüş amacıyla tıbbi ve tıbbi olmayan nakli;
a) Tıbbi nakil, kara ambulansı, hava ambulansı vb. gibi tıbbi donanımlı araçları kapsamaktadır.

3.2. Sigortalının yurt dışından ikamet ettiği yere veya ikamet ettiği yere en yakın hastaneye tıbbi bakımdan makul nedenlere dayalı olarak tahliyesi;

3.3. Ölüm durumunda yurt dışındaki defin işlemi veya cenazenin Türkiye’de defnedileceği yere gönderilmesi.

4. İstisnalar

4.1. Aşağıda belirtilenler durumlar sigorta teminatlarının kapsamı dışındadır:
a) Tıbbi tedavi görme amacıyla yapılan seyahat;
b) Bir doktor tarafından talimat verilen ve sigortalının seyahate başlarken seyahatin planlandığı gibi gerçekleşmesi durumunda tıbbi nedenlerle tedavi görülmesinin gerekeceğini bildiği tıbbi tedavi (örn. diyaliz);
c) Seyahatin başında öngörülebilecek nitelikteyse mevcut hastalıkların kötüleşmesi;
d) Kalp pillerinin, protezlerin ve görmeye yardımcı araçların satın alınması ve onarılması;
e) Alkol, uyuşturucu, sarhoş edici veya yatıştırıcı maddelerin, uyku ilaçlarının veya diğer uyuşturucu maddelerin alınması sonucunda zihinsel hastalık veya bilinç kaybı durumunun neden olduğu kazalara veya hastalıklara ilişkin masraflar;
f) Savaş faaliyetlerine, halk ayaklanmalarına (SRCC), grevlere ve nükleer enerjiye katılım veya maruz kalma sonucunda meydana gelen hastalıklar, bunların neden olduğu durumlar, kazaların sonuçları ve ölümler;
g) Söz konusu eylemlerin sonuçları da dahil olmak üzere kasıtlı niyet veya bağımlılık sonucunda ortaya çıkan hastalıklar ve kazalar;
h) Genel olarak bilimsel olarak kabul görmeyen tedaviler ve/veya ilaç olarak kabul edilmeyen maddelerle yapılan tedaviler ile bunlardan kaynaklanan durumlara ait masraflar;
i) Kaplıcalarda veya sanatoryumlarda yapılan tedaviler ve rehabilitasyonla ilgili diğer işlemler;
j) Hamilelik, doğum ve bunlarla ilgili komplikasyonlar. Ancak, hamile kadın 38 yaşından küçük ve hamilelik 30. haftasını tamamlamamış ise, hamilelik ve sonuçları olayların normal gidişatından ciddi şekilde sapma göstermesi durumunda, anne ve/veya çocuk için acil yaşamsal tehdit oluşturan riskleri bertaraf etmek için gerekli olan tıbbi tedavi masraflar sözleşmenin kapsamı dahilinde ödenir. (Bu durum kürtajı içermemektedir – bkz. k )
k) Doğum öncesi bakım veya kürtaj;
l) Bakıma ve güvenli nezarete ihtiyaç duyulması sonucunda gerekli tedavi veya konaklama;
m) Psikolojik veya zihinsel hastalıkların tedavisi ve psikoterapi;
n) Psikoanalitik ve psikoterapötik tedavi ve hipnoz.

4.2. Bir tedavi, tıbbi açıdan gerekli olan boyutu aşarsa, tıbbi açıdan gerekli bir tedavi veya başka önlem için makul olmayan şekilde yüksek bir tutarın fatura edilmesi halinde, SİGORTACI tazminat tutarını düşürme hakkına sahiptir.

5. Sigortalının rizikonun gerçekleşmesinden sonraki yükümlülükleri

5.1. Sigortalı aşağıda belirtilen yükümlülüklere sahip olacaktır:
a) Bir hastanede yatılı tedavinin başlamasından ve tıbbi tahliyenin gerçekleştirilmesinden önce derhal SİGORTACI’nın Acil Müşteri İletişim Merkezimiz ile irtibata geçecektir;
b) Sağlanan tazminatlara ilişkin olarak başka bir SİGORTACI’dan bir orijinal tasdik mührü taşıyan orijinal faturaları veya kopyalarının SİGORTACI’ya ibraz edecektir; söz konusu belgeler SİGORTACI’nın mali durumuna gelecektir.

5.2. Yukarıda belirtilen yükümlülük yerine getirilmezse, SİGORTACI tazminat ödeme yükümlülüğünden ibra olacaktır. Tazminat ödeme yükümlülüğü, yukarıda belirtilen yükümlülüklerin yerine getirilmemesinin kasıtlı fiilden veya ağır ihmalden kaynaklanmaması ölçüsünde geçerliliğini koruyacaktır. Bir yükümlülük ağır ihmal nedeniyle yerine getirilmiyorsa, yükümlülüğün yerine getirilmemesi bir tazminat talebinin olup olmadığının saptama sürecini veya SİGORTACI’nın tazminat ödeme yükümlülüğünün bulunup bulunmadığının ve eğer böyle bir yükümlülüğü bulunuyorsa yapılacak ödeme düzeyinin saptanması sürecini etkilemiyorsa, SİGORTACI ödeme yapma yükümlülüğünde olacaktır.

6. Başka sigorta poliçeleri çerçevesinde tazminatlar

Bir sigortalanmış olay meydana gelirse ve başka sigorta poliçeleri çerçevesinde tazminat talebinde bulunuluyorsa bu yükümlülük öncelik kazanacaktıır.

Ön Ödemeli Kart Limiti Günlük Limitler
Classic Limit 500 TL  veya 100 USD/EUR/GBP
Elit Limit 1500 TL  veya 300 USD/EUR/GBP
Platinum Limit 2500 TL  veya 500 USD/EUR/GBP

 

Kart güvenliğiniz için aşağıdaki konulara dikkat ediniz.

 • Kartınız kişiye özeldir. Kredi kartı, Shopcard ve Nakito’nuzu başkasıyla paylaşmayınız.
 • Kart hamili, şifresini korumakla sorumludur. Şifrenizi banka personeli dahil kimseyle paylaşmayınız. Şifrenizin üçünü kişilerin eline geçmemesi için gerekli önlemleri alınız.
 • Şifrenizin kolay tahmin edilebilir sayılardan oluşmamasına özen gösteriniz. Kartınızın arka yüzüne veya başka bir evrakın üzerine yazmayınız. Şifrenizi ATM’den değiştirdikten sonra şifre zarfınızı imha ediniz.
 • Üçüncü kişilerin şifrenizi öğrendiğini fark ettiğinizde, kartınız kaybolduğunda/çalındığında, izniniz olmadan kullanıldığında; durumu aşağıdaki iletişim numaralarından Bankamıza bildiriniz.
 • Sadece ihtiyacınız kadar kart limiti talep ediniz.
 • ATM’leri kullanırken yabancılardan gelen yardım tekliflerini kabul etmeyiniz. Sadece banka personelinden destek alınız.
 • İşlem yaptıktan sonra kartınızı geri almayı unutmayınız.
 • Telefonda ya da internet ortamında kart ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.
 • Alışveriş işlemlerinizden sonra satış belgesini dikkatlice inceleyiniz.
 • Halka açık bilgisayarlardan kartınız ile on-line işlem yapmayınız. Kartınızla sadece güvenli bilgisayarlardan işlem yapınız.
 • İşlem yapmak istediğiniz ATM ve diğer banka ATM’si üzerinde size her zamankinden farklı gelen bir cihaz, aparat vb. gördüğünüz takdirde işlem yapmayınız. Bize iletişim numaralarından ulaşarak bilgi veriniz.
 • Kartınız ATM’de sıkıştığında ya da ATM’den paranızı alamadığınızda Bankamızı bilgilendiriniz. Banka personeli dışında size yapılacak yardım tekliflerini kabul etmeyiniz.
 • İşlem yaparken ATM başından ayrılmayınız.
 • Yenilenen kartınızı teslim aldığınızda vadesi dolan kartınızı imha ediniz.
 • Adres değişikliklerinizi 15 gün içerisinde Şubenize bildiriniz.