Dünya dijitalleşiyor. Dijital dünyalaşıyor.

 

117 yıldır faaliyet gösteren TurkishBank Group, dijital inovasyon ve dönüşüm yolculuğunda önemli bir adım daha atarak iş dünyasına dijital dönüşüm boyunca ışık tutacak “Dijitopya – Dijital Dönüşüm Yolculuk Rehberi” kitabının sponsoru oldu. GelecekHane’nin kurucusu Sn.Halil Aksu ve geniş bir uzman ekip tarafından yazılan bu kitap, dijital dönüşüm için, dijital çağa ayak uydurmak için, dijital ekonomide başarılı olmak için bir el kitabı niteliğinde.

Dijitalleşmenin tarihine inerek, yaşanan dönüşüm sürecini en başından anlatan “Dijitopya: Dijital Dönüşüm Yolculuk Rehberi”, dijitalleşen tüm unsurları, sektörleri ve fonksiyonları okurlarına tanıtıyor. Kitap, ‘Dijital dönüşüm için nereden başlamalıyım?’ sorusunu soranlar için, dijitalleşmenin dünü, bugünü ve yarını üzerine uzman görüşlerini; dijital dönüşümün önemini, örneklerini ve faydalarını  paylaşıyor.

TurkishBank’ın sponsorluğunda yayınlanan bu kitapta okurları bir de sürpriz bekliyor. Dijital çağa uygun olarak geliştirilen kitabın paralelinde tamamlayıcı bir web sitesi de bulunuyor. Web sitesinde okurların kendilerini değerlendirebileceği, ölçebileceği anketler vb araçlar da paylaşılıyor. Kitaptaki içeriklere ait farklı ve sürekli güncellenen dijital dönüşüm örneklerine http://www.dijitopya.com üzerinden ulaşılabiliyor.

Bu sponsorluk Turkishbank Group’un İngiltere, Kıbrıs ve Türkiye’de dijitalleşme alanında bundan önce de attığı  adımlara bir basamak daha eklerken önümüzdeki günlerde gelecek yeni adımların da habercisi niteliğinde olacaktır.

###

TurkishBank Hakkında

117 yıllık geçmişe sahip olan TurkishBank Group, Türkiye’deki faaliyetlerine 1982 yılında Kıbrıs’ta kurulu olan ve en yaygın bankacılık ağına sahip Türk Bankası Limited’in İstanbul Şubesi’ni açarak başlamıştır. 1988 yılında ikinci şubesini İzmir’de açan Türk Bankası Ltd. bir sonraki yıl Mersin ve sonrasında Ankara Şubeleri ile Türkiye’deki hizmet ağını genişletmiştir. TurkishBank Group Türkiye operasyonları, 27 Aralık 1991’de yabancı banka statüsünden çıkarak TurkishBank A.Ş. olarak ayrı bir tüzel kişilik kazanmıştır. TurkishBank’ın temel faaliyet alanı; kurumsal, ticari, bireysel ve özel bankacılıktır. İlişki bankacılığı ile kişiye özel çözümler sunan TurkishBank, bankacılık faaliyetleri yanı sıra Turkish Yatırım Menkul Değerler aracılığı ile müşterilerine “Ulusal ve Uluslararası Sermaye Piyasaları” alanınlarında da hizmet vermektedir. TurkishBank; Türkiye, KKTC ve İngiltere olmak üzere 3 ülkede toplam 38 şubesi olan TurkishBank Group bünyesinde yer almaktadır.