Banka Kartları

TurkishBank banka kartları ile nakit taşıma riskine girmeden, günün her anı tüm ATM’lerden nakit çekmenin, dilediğiniz heryerden alışveriş yapmanın rahatlığı ile tanışın.

ShopCard ile Nakit Taşımaya Son!

ShopCard ile tüm dünyada dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir, 7 gün 24 saat MasterCard logolu tüm ATM’lerden hesabınıza ulaşarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

ShopCard’ınız ile günün her anı Bankamız ATM’lerinden

  • Hesabınızdan para çekme
  • Bakiye Sorgulama
  • Havale (Kart numarası veya hesap numarası ile)
  • Hesaplarınız arası havale (virman)
  • Kredi kartı ödeme
  • Şifre değiştirme
  • Mini ekstre alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca yurtiçi diğer banka ATM’lerinden de nakit çekebilir, bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Dilerseniz her ay sonunda e-posta adresinize otomatik olarak gönderilecek ShopCard ekstrenizden de yaptığınız işlemleri görüntüleyebilirsiniz.

Kart Şifrelerinizin Güvenlik Seviyesini Yükseltin
Kart şifrelerinizi doğum tarihi, işyerinizdeki dahili telefon numaranız gibi başkaları tarafından kolaylıkla bilinebilecek rakamlardan oluşturmayın. Eğer şu anki şifreniz bu şekilde ise hemen en yakın ATM’lerimizden şifrenizi değiştirmenizi öneririz.

Banka Kartı Şifrenizi ve Kart Bilgilerinizi Paylaşmayın
Harcama yapacağınız işyerleri dışında kart numaranızı ve geçerlilik tarihini üçüncü şahıslara vermeyin.

Banka kartı şifrenizi TurkishBank personeli dahil kimseye söylemeyin ve hiçbir yere yazmayın. Bankamız personeli işlemlerinizin hiçbir aşamasında sizden şifre bilginizi istememektedir.

Fiziksel Olarak Banka Kartınızın Yanınızda Bulunduğundan Emin Olun
Banka kartınızı kullanması için asla başkalarına vermeyin.

Harcama yaptığınız işyerlerinden ayrılmadan önce kartınızı geri alıp almadığınızı kontrol edin. Banka kartınızı taşıdığınız cüzdan ya da çantanızı sık sık kontrol ederek banka kartınızın yanınızda olduğundan emin olun.

Banka kartınızı başkalarının kart üzerindeki bilgileri okuyabileceği ortamlarda açıkta bırakmayın.

Kart Bilgilerinizi İçeren Önemli Belgeleri Saklayın
Kredi kartı numaranızı ve kartınıza ilişkin bilgileri içeren hesap özeti, satış belgesi gibi dokümanları imha edene kadar kimsenin ulaşamayacağı bir yerde saklayın.

Yaptığınız harcamalara ilişkin satış belgesi kopyalarını, hesap özetinizde söz konusu harcamaları görene kadar saklayın. Hesap özetinizi kontrol ettikten sonra satış belgesi kopyalarınızı imha edebilirsiniz.

Kartınızın ATM’de Sıkışması Halinde Şifrenizi Tekrar Girmeyin
Kartınız ATM’de sıkışırsa şifrenizi tekrar girmeyin. En yakın şubemize başvurarak ya da 0212 373 7373 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak bilgi verin ve gerekirse kartınızı kullanıma kapattırın.

ATM’lerimizde işlem yaparken hiçbir şekilde yabancılardan yardım kabul etmeyin. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda 0212 373 7373 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizi arayın.

Kartınızı Kaybetmeniz Halinde 0212 373 7373 numaralı Bankamız Müşteri İletişim Merkezimize Ulaşın
Kartınızın kayıp olduğunu ya da çalındığını fark ettiğiniz anda hiç vakit kaybetmeden öncelikle 0212 373 7373 numaralı Müşteri İletişim Merkezimize ulaşarak durumu bildirin ve kartınızı kullanıma kapattırın. Böylelikle kartınızı ele geçiren şahısların kullanmasını önleyebilirsiniz. Daha sonra çalıntı durumlarında polis zabtı tutturmak için karakola başvurabilirsiniz.

  • ShopCard ayrıcalıklarından faydalanmak için hemen size en yakın TurkishBank Şubesine başvurmanız yeterli olacaktır. Yurtdışında gerçekleştirdiğiniz nakit çekme veya alışveriş tutarları işlemlerin BANKA’ya takas kaydı ile iletilmesini takiben BANKA tarafından belirlenen günlük döviz kurundan TL’ye çevrilerek, vadesiz hesabınıza borç kaydedilecektir. Ayrıca kartın kullanımına ilişkin Banka’ya bildirilecek ve Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi’nde belirlenen masraf, ek ödeme ve komisyonlar Bankamız ücret ve komisyonlarına eklenerek hesabınıza yansıtılır.
Bu sayfadaki bilgiler size ne kadar yardımcı oldu?